Facebook Allegro Google+

 

Sprzęt telemarkowy

Narciarstwo telemarkowe miało swoje początki w latach 60-tych XIX wieku, a jego prekursorem był Norweg Sondre Norheim. Po latach popularności telemark zniknął z tras zjazdowych po to, aby powrócić ponownie w XXI wieku. Obecnie ta technika jest coraz popularniejsza, dlatego też istnieje zapotrzebowanie na odpowiedni sprzęt. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno narty telemarkowe, jak i odpowiednie obuwie oraz wiązania.

Ponieważ jest to technika zjazdowa, wykorzystują ją również snowboardziści. Specyfiką telemarku jest stosowanie techniki tzw. „wolnej pięty”. Dlatego też – podobnie jak narty backcountrysprzęt telemarkowy nie ma mocowania w tylnej części buta. Pozwala to na balansowanie ciężarem ciała i jego przenoszenie na jedną z nart, zależnie od rodzaju wykonywanego skrętu. Jeśli interesuje Cię ta widowiskowa technika zjazdów, w naszym asortymencie znajdziesz narty telemarkowe takich producentów jak: Rossignol, Fischer czy Sporten. Polecamy również buty narciarskie Alpina i Scarpa o specjalnej konstrukcji oraz wiązania G3, Rottefella i kilku innych producentów.

Sprzęt telemarkowy sprzyja uprawianiu narciarstwa pozatrasowego. Dzięki temu pozwala na bliskie obcowanie z naturą i przemierzanie na deskach tych obszarów, na których w trudno o wygodne, starannie przygotowane szlaki. Telemark to technika dla indywidualistów i poszukiwaczy wrażeń. Pasjonatów zapraszamy także do naszej wypożyczalni bagażników. Znajdą w niej specjalne uchwyty narciarskie, które umożliwią wygodny transport sprzętu narciarskiego w odległe rejony górskie.

Obsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuDotacje UE

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl