Facebook Allegro Google+

 

Sprzęt telemarkowy

Narciarstwo telemarkowe miało swoje początki w latach 60-tych XIX wieku, a jego prekursorem był Norweg Sondre Norheim. Po latach popularności telemark zniknął z tras zjazdowych po to, aby powrócić ponownie w XXI wieku. Obecnie ta technika jest coraz popularniejsza, dlatego też istnieje zapotrzebowanie na odpowiedni sprzęt. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno narty telemarkowe, jak i odpowiednie obuwie oraz wiązania.

Ponieważ jest to technika zjazdowa, wykorzystują ją również snowboardziści. Specyfiką telemarku jest stosowanie techniki tzw. „wolnej pięty”. Dlatego też – podobnie jak narty backcountrysprzęt telemarkowy nie ma mocowania w tylnej części buta. Pozwala to na balansowanie ciężarem ciała i jego przenoszenie na jedną z nart, zależnie od rodzaju wykonywanego skrętu. Jeśli interesuje Cię ta widowiskowa technika zjazdów, w naszym asortymencie znajdziesz narty telemarkowe takich producentów jak: Rossignol, Fischer czy Sporten. Polecamy również buty narciarskie Alpina i Scarpa o specjalnej konstrukcji oraz wiązania G3, Rottefella i kilku innych producentów.

Sprzęt telemarkowy sprzyja uprawianiu narciarstwa pozatrasowego. Dzięki temu pozwala na bliskie obcowanie z naturą i przemierzanie na deskach tych obszarów, na których w trudno o wygodne, starannie przygotowane szlaki. Telemark to technika dla indywidualistów i poszukiwaczy wrażeń. Pasjonatów zapraszamy także do naszej wypożyczalni bagażników. Znajdą w niej specjalne uchwyty narciarskie, które umożliwią wygodny transport sprzętu narciarskiego w odległe rejony górskie.

Alpina BC 1675 Alpina BC 1675
Producent: Alpina
Cena: 649,00 zł
zobacz więcej
Alpina Explorer 75 mm Alpina Explorer 75 mm
Producent: Alpina
Cena: 749,00 zł
zobacz więcej
Fischer BCX 675 Fischer BCX 675
Producent: Fischer
Cena: 1 049,00 zł
zobacz więcej
Fischer BCX 875 Fischer BCX 875
Producent: Fischer
Cena: 1 099,00 zł
zobacz więcej
G3 Stinger 78 G3 Stinger 78
Producent: G3
Cena: 1 879,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rossignol BC X-11 75mm Rossignol BC X-11 75mm
Producent: Rossignol
Cena: 749,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rossignol BC X-12 75mm Rossignol BC X-12 75mm
Producent: Rossignol
Cena: 849,00 zł
zobacz więcej
Rottefella Cobra R8 Rottefella Cobra R8
Producent: Rottefella
Cena: 649,00 zł
szt.
zobacz więcej
Sporten Expedition Sporten Expedition
Producent: Sporten
Cena: 1 099,00 zł
zobacz więcej
Voile 3-PIN Cable Voile 3-PIN Cable
Producent: Voile
Cena: 499,00 zł
szt.
zobacz więcej

Obsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuDotacje UE

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl