Facebook Allegro Google+
Kategorie wpisów

Narty backcountry - sprzęt dopasowany do każdych warunków

Czy słyszałeś kiedyś o takim rodzaju sprzętu narciarskiego jak narty backcountry? Jest to wciąż dość niszowy typ narciarstwa w naszym kraju, jednak z pewnością jest on godny polecenia. Jakie zalety posiada taki sprzęt? Gdzie możesz się wybrać na tych nartach, a także gdzie możesz je kupić? Tego wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.

Narty backcountry - co to takiego?

Czym w ogóle są narty backcountry? Jest to specjalny rodzaj sprzętu dostosowany do wędrowania poza trasami, ale nie tylko. Ta cecha jest w przypadku górskiego urlopu planowanego w Polsce całkiem istotna. W naszym kraju narciarstwo biegowe nie jest bowiem aż tak popularne. W związku z tym jest u nas dostępnych naprawdę niewiele dobrze przygotowanych tras. Miłośnicy narciarskich wędrówek są więc zmuszeni do wyznaczania swojej trasy tam, gdzie niekoniecznie panują do tego idealne warunki. W takiej sytuacji sprawdzą się właśnie narty bc, które dzięki specjalnej budowie idealnie pasują do poruszania się po nieprzygotowanych terenach.

Co wyróżnia narty backcountry?

Co sprawia, że narty backcountry tak dobrze sprawdzają się w ciężkich warunkach? Przede wszystkim, ich budowa. Są one szersze od klasycznych “biegówek”. Są też znacznie bardziej wytrzymałe. Ma na to wpływ fakt, że często ich krawędzie są wykonane ze stali. Sprzęt wykonany właśnie w taki sposób znajdziesz oczywiście w ofercie naszego sklepu. Dzięki takiemu rodzajowi budowy, narty nie zapadają się w głębszym śniegu i sprawiają, że ciężej się ześlizgnąć. Ich konstrukcja ułatwia także biegaczom hamowanie - przede wszystkim na stromych zjazdach.

Sprzęt tego typu można wykorzystać praktycznie wszędzie. Wiele osób maszeruje na takich nartach w miejscach na szlakach uczęszczanych przez pieszych. Znakomicie sprawdzą się jednak także tam, gdzie śnieg w ogóle nie jest ubity. Można przemieszczać się na nich zarówno techniką klasyczną, jak i łyżwową.

Gdzie kupisz narty backcountry?

Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić narty backcountry? Szeroki wybór sprawdzonych modeli czeka na Ciebie oczywiście w ofercie naszego sklepu. Oferujemy pozycje na każdą kieszeń, ale znajdziesz u nas też nieco bardziej zaawansowany sprzęt. Poza samymi nartami możesz u nas zamówić także wiązania oraz specjalne obuwie dopasowany do tego rodzaju nart. Musisz wiedzieć, że są one bardzo istotnym elementem każdego miłośnika narciarskich wędrówek, ponieważ są niezwykle wytrzymałe oraz bardzo wygodne. Idealnie pasują do wiązań naszych nart, dzięki czemu będziesz czuł się w nich komfortowo, a Twoje stopy będą odpowiednio odizolowane oraz stabilne. Buty tego typu są przeznaczone do biegania w trudnym i zróżnicowanym terenie. Gwarantują odpowiednią temperaturę stóp oraz umożliwiają bieg różnymi technikami. Świetnie sprawdzą się również wtedy, gdy będziesz zmuszony wypiąć narty i pokonać część trasy na piechotę. Nie przepuszczają śniegu, dzięki czemu Twoje stopy będą w 100% suche.

Obsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuDotacje UE

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl