Facebook Allegro Google+
Kategorie wpisów

Jakie narty dla początkujących warto wybrać?

Wiele osób wraz z nadejściem zimy, postanawia nauczyć się jazdy na nartach. Oczywiście na samym początku trzeba wypożyczyć lub zakupić odpowiedni sprzęt. Wybór na rynku w tym zakresie jest ogromny. To dla laików bywa przytłaczające. Zatem jakie narty dla początkujących wybrać?

Jakie narty dla początkujących - długość i szerokość

Sporo zależy w tym przypadku od wzrostu i wagi danej osoby. Narty można postawić przed sobą. Ich koniec powinien sięgać nosa lub brody. Dłuższe narty są wskazane dla osób z nieco większą wagą. Narty krótkie pozwalają na zachowanie lepszej kontroli nad skrętami. W ten sposób można się pewniej poczuć na stoku, Są one odpowiednie także dla młodszych dzieci. Z drugiej strony to narty dłuższe umożliwiają osiąganie większych prędkości jazdy.

Jakie narty dla początkujących wybrać? Bardzo duże znaczenie ma również ich szerokość. Im dana osoba jest mniej doświadczona, tym lepszym wyborem są narty szersze. Zapewniają one bowiem lepszą przyczepność do podłoża i są bardziej stabilne. Modele dla osób początkujących w środkowej części mają od 70 do nawet 85 mm.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na nartach, nie powinny wybierać nart sztywnych. Lepszym rozwiązaniem są modele elastyczne np. z piankowym rdzeniem. Wyjątkiem od tej reguły są osoby z większą masą ciała. Postawni mężczyźni powinny od razu poradzić sobie na nartach z drewnianym rdzeniem czy usztywnieniem.

Obecnie produkowane narty są taliowane. Tym samym są one w środkowej części węższe. Krawędź narty ma z kolei formę łuku o promieniu 10-20 metrów. Początkujący narciarze powinny dla siebie wybierać narty z wyższym promieniem skrętu. Są one bowiem stabilniejsze.

A może narty backcountry?

Jakie narty dla początkujących będą najlepsze? Na samym starcie warto zastanowić się w ogóle, do czego będą wykorzystywane. W Polsce wciąż niestety jest mało dobrze przygotowanych traw. Osoby, które nie mieszkają w pobliżu nich, powinny zastanowić się nad nartami backcountry. Aby na nich jeździć, potrzebny jest w zasadzie tylko śnieg. Nie mają znaczenia wyznaczone trasy czy dodatkowa infrastruktura. Nie są one w dodatku bardzo drogie.

Narty BC dobiera się zazwyczaj do wagi. Jednak warto też pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Im narty są dłuższe, tym trudniej jest nimi sterować. Narty krótsze są jednak mniej stabilne. Warto więc znaleźć rozwiązanie uniwersalne.

Obsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuDotacje UE

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl