Facebook Allegro Google+
Kategorie wpisów

Jakie łańcuchy śniegowe wybrać do swojego auta?

Wybór łańcuchów śniegowych na rynku jest bardzo duży. Na jaki model warto więc postawić, aby jazda po oblodzonych i zaśnieżonych drogach była bezpieczna? Na pewno nie należy kierować się jedynie ceną. Dobrej jakości produkty do najtańszych nie należą.

Jakie łańcuchy śniegowe kupić? Nie tylko rozmiar opon ma znaczenie

Jakie łańcuchy śniegowe wybrać? Bardzo istotny jest w tym przypadku rozmiar opon. Oczywiście dostępne w internecie tabele dotyczą ogumienia nowego. Gdy opony są już częściowo zużyte czy bieżnikowane, trzeba poradzić się specjalistów.

Okazuje się, że łańcuchy śniegowe podzielić można na kilka rodzajów. Łańcuchy przeciwpoślizgowe to ogniwa łańcucha, które tworzą oplot zakładany na koła samochodu. Są produkowane z chromu, niklu i manganu. Czasem zawierają również poprawiający ich wytrzymałość tytan. Innym rodzajem łańcuchów śniegowych są łańcuchy tekstylne zwane skarpetami. Nie podnoszą one niestety przyczepności tak dobrze, jak łańcuchy stalowe. Są dobrym rozwiązaniem na śniegu ubitym. Z drugiej strony są łatwiejsze do zakładania i zdejmowania. Zgodnie z prawem nie są zaliczane do pełnoprawnych łańcuchów antypoślizgowych.

Jakie łańcuchy śniegowe wybrać dla siebie? Na pewno nie należy w tym przypadku mocno oszczędzać. Tylko produkty wysokiej jakości zapewniają na drodze bezpieczeństwo.

Kiedy należy używać łańcuchów na koła?

Wiadomo już, jakie łańcuchy śniegowe kupić. Kiedy jednak trzeba ich używać? Są to produkty stosowane w celu poprawienia przyczepności na drodze zaśnieżonej czy oblodzonej. Są wykorzystywane wówczas, gdy opony zimowe są niewystarczające. Ogniwa łańcuchów wbijają się w lód i śnieg, co sprawia, że koła lepiej trzymają się podłoża.

Kiedy należy stosować łańcuchy na koła? Duże znaczenie mają oczywiście warunki panujące na drodze. Jeśli nawierzchnia pokryta jest warstwą lodu lub śniegu, łańcuchy można założyć, aby bezpiecznie podróżować. Po wjechaniu na czysty asfalt trzeba je jednak zdjąć. Mogą bowiem powodować uszkodzenie opon czy nawierzchni drogi. Jeździć z nimi można jedynie po szosach pokryty śniegiem i lodem.

Oczywiście warto mieć na wyposażeniu swojego samochodu łańcuchy na koła, przede wszystkim w sezonie zimowym. Co ciekawe, polskie przepisy tego nie wymagają. Jednak osoby, które często podróżują po terenach górskich wiedzą doskonale, że jest to sprzęt niezastąpiony w wielu sytuacjach. O nakazie używania łańcuchów przeciwpoślizgowych mówi zresztą znak C-18.

Obsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuDotacje UE

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl