Facebook Allegro Google+
Kategorie wpisów

Jak zamontować bagażnik dachowy? Podpowiadamy

Planujesz wyjazd na wakacje? Jeżeli wybierasz się razem z przyjaciółmi lub rodziną, może się okazać, że Twój bagażnik nie jest aż tak pojemny, aby zmieścić wszystkie niezbędne walizki. Wystarczy, że zaopatrzysz się w bagażnik dachowy, a bez problemu zabierzesz ze sobą wszystko, co będzie Ci niezbędne. Obawiasz się tego, że przymocowanie takiego akcesorium może być trudne? Niepotrzebnie! Czytaj dalej, a podpowiemy Ci, jak zamontować bagażnik dachowy.

Jak zamontować bagażnik dachowy?

Planując zakup bagażnika dachowego, musisz dostosować go do swojego samochodu. Na co powinieneś zwrócić uwagę? W przypadku, gdy Twoje auto ma już relingi dachowe, wystarczy Ci wyłącznie box dachowy. Gdy ich nie ma, będziesz musiał kupić model z adapterami.

Zbierz wszystkie niezbędne akcesoria

Zanim zabierzesz się do pracy, upewnij się, że masz wszystko, co może być Ci niezbędne. Z pewnością będziesz potrzebował podstawowych narzędzi, takich jak klucze imbusowe czy śrubokręty gwiazdkowe. Ponadto koniecznie musisz mieć drabinę, aby móc bez problemu działać przy dachu pojazdu. Niezastąpiona będzie również instrukcja montażu, którą do bagażnika załączył jego producent.

Montaż belek poprzecznych

Po pierwsze wyznacz miejsca, w których możesz przymocować belki poprzeczne. W instrukcji powinieneś znaleźć informację o tym, jaka odległość powinna znajdować się między belką przednią a tylną, jednak przeciętnie jest to około 60-80 cm. Przykręć belki solidnie, ale uważaj na to, aby przy tym nie uszkodzić dachu swojego samochodu. Zadbaj również o to, aby zamontowany bagażnik dachowy nie uniemożliwiał otworzenia klapy znajdującej się z tyłu pojazdu.

Montaż bagażnika dachowego

Następnie na przytwierdzonych belkach umieść box dachowy. W zależności od modelu może wymagać to łączenia przy pomocy klasycznych śrub lub wykorzystania szybkozłączek. Dokręć go solidnie, a następnie upewnij się, czy mocowanie jest odpowiednio silne. Aby się o tym przekonać, wystarczy prosty test. Zapakuj bagażnik, a następnie przejedź krótką trasę. Gdy się zatrzymasz, sprawdź, czy wszystkie śruby dalej trzymają się bez zarzutu. To niezwykle istotny etap, ponieważ błąd w montażu może sprawić, że bagażnik odpadnie od Twojego dachu. To z kolei może spowodować bardzo poważne zagrożenie na drodze nie tylko dla Ciebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu.

Skoro wiesz już, jak zamontować bagażnik dachowy, to pora abyś zaopatrzył się w taki produkt dla siebie. Szeroki wybór właśnie takich artykułów, przeznaczonych do różnych modeli samochodów, znajdziesz w asortymencie naszego sklepu.

Obsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuDotacje UE

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl