Facebook Allegro Google+
Kategorie wpisów

Jak nauczyć się jeździć na nartach? Poznaj kilka praktycznych porad!

Jeśli sądzisz, że śnieg i mróz uniemożliwiają uprawianie sportu na świeżym powietrzu, to jesteś w wielkim błędzie! Wielu ludzi z utęsknieniem wyczekuje zimowych miesięcy, aby wreszcie móc podjąć swoje ulubione aktywności możliwe wyłącznie w tym okresie. Pierwszym zajęciem, które przychodzi na myśl, gdy spadnie śnieg, jest narciarstwo. Dlaczego jazda na nartach jest popularna? Bo sprawia ogromną frajdę niezależnie od wieku! Warto więc podjąć wyzwanie i nauczyć się tego zimowego sportu. Jak nauczyć się jeździć na nartach? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dzisiejszym poradniku.

Jak nauczyć się jeździć na nartach? Zacznij od formy!

Pierwszym etapem, który należy przejść w celu nauki jazdy na nartach, jest wypracowanie formy. Do sezonu należy zacząć przygotowywać się już kilka miesięcy wcześniej. Narciarstwo należy do sportów wysiłkowych. Jeśli podejmiesz się nauki po „przeleżeniu” pozostałej części roku, możesz zdziwić się, jak szybko się zmęczysz i po prostu nie będziesz w stanie kontynuować nauki. Zapewniamy, że zakwasy, które z pewnością pojawią się na drugi dzień, również boleśnie dadzą o sobie znać. Jak uniknąć takiej sytuacji? Dużo ćwicz! Wszelka aktywność fizyczna będzie na wagę złota. Przysiady, rozciąganie, pływanie, jazda na rowerze czy łyżworolkach pomogą Ci w wyrobieniu formy potrzebnej do nauki narciarstwa.

Zadbaj o właściwy sprzęt

Aby zacząć przygodę z narciarstwem, najpierw musisz zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria i sprzęt. Z pewnością potrzebna będzie Ci ciepła odzież. Kurtka i spodnie narciarskie, bielizna termoaktywna wraz ze skarpetami, kominiarka oraz porządne rękawice to obowiązkowe pozycje na Twojej liście. Na początku nie musisz inwestować w najdroższe ubrania z górnej półki – zawsze zdążysz je kupić, jeśli złapiesz narciarskiego bakcyla. Przydadzą Ci się również gogle. Najlepsze byłyby te z dwoma szybkami. Jeśli chodzi o resztę sprzętu – narty, kask, kijki oraz buty narciarskie, to spokojnie możesz wypożyczyć je na miejscu.

Wybierz dobry ośrodek narciarski

Przygotowując się do nauki jazdy na nartach, zrób dokładne rozeznanie w ośrodkach narciarskich. Pierwsza lekcja wcale nie musi należeć do najłatwiejszych. Z całą pewnością nie poradzisz sobie na trudnej trasie. Bardzo ważnym jest więc, aby stacja narciarska, w której postanowisz rozpocząć naukę, posiadała trasy niebieskie oraz oślą łączkę. Dodatkowym atutem stoku będzie orczyk na oślej łączce. Pomoże Ci on w nauce stania na nartach i panowania nad nimi.

Nauka jazdy na nartach – skorzystaj z pomocy instruktora!

Naukę jazdy na nartach najlepiej jest powierzyć profesjonaliście. Jeśli dostałeś propozycję pomocy od znajomego, dobrze przemyśl, czy naprawdę tego właśnie potrzebujesz. Twój kolega może być naprawdę dobry w narciarstwie, ale własne przyzwyczajenia lub brak umiejętności tłumaczenia mogą przeszkodzić Ci w nauce, a nawet zniechęcić do jazdy na nartach. W najgorszym wypadku brak doświadczenia w szkoleniu może doprowadzić nawet do kontuzji czy urazów. Dlatego też swoje pierwsze zjazdy na stoku lepiej jest wykonywać pod okiem eksperta – wykwalifikowanego instruktora jazdy na nartach. Warto dużo wcześniej rozejrzeć się za interesującym Cię szkoleniem. Zwykle do wyboru masz dwie ścieżki – pierwsza to kurs grupowy, druga to lekcje indywidualne z instruktorem. Profesjonalna pomoc z pewnością pomoże Ci w nauce jazdy na nartach i już wkrótce będziesz czerpał radość z każdego zjazdu.

Nauka jazdy na nartach nie musi być trudna. Co więcej, może dać Ci mnóstwo frajdy i satysfakcji. Warto jednak, by była odpowiednio zaplanowana. Jeśli myślisz o tym, by zacząć swoją przygodę z narciarstwem, zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie znajdziesz sprawdzony sprzęt, który doskonale sprawdzi się na wielu narciarskich trasach.

Obsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuDotacje UE

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl