Facebook Allegro Google+
Kategorie wpisów

Jak dobrać narty? Rozpocznij swoją przygodę z narciarską wędrówką

Narciarstwo biegowe to świetny pomysł na aktywne spędzenie zimowego urlopu. Oferuje nieco inny rodzaj doznań od narciarstwa zjazdowego. Świetnie wpływa na ludzką kondycję i koordynację, a ponadto jest znacznie bezpieczniejsze od szusowania po stoku. Zamierzasz zacząć swoją przygodę z tym rodzajem rekreacji i zastanawiasz się, jak dobrać narty? Świetnie się składa! W tym tekście znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje. Czytaj dalej, a zakupy staną się znacznie prostsze.

Dopasuj narty do terenów, po których będziesz biegać

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać narty, to przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na tereny, po których zamierzasz się poruszać. Złą informacją dla wszystkich miłośników “biegówek” w Polsce jest fakt, że w naszym kraju dobrze przygotowane trasy są rzadkością. Znacznie większą popularnością cieszy się bowiem narciarstwo zjazdowe. Prawie każda górska miejscowość turystyczna ma swoje stoki, natomiast biegacze muszą się trochę naszukać, zanim znajdą odpowiednie miejsce do swoich wypadów. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się w inwestycję w narty backcountry. Co to takiego? Tego dowiesz się z dalszej lektury naszego wpisu.

Narty backcountry, czyli sprzęt na każde warunki

Backcountry to specjalny rodzaj nart biegowych przeznaczonych do turystyki górskiej nawet w najcięższych warunkach. Sprawdzają się one poza trasami, gdzie nie ma jasno wyznaczonych torów, teren jest nierówny a ilość śniegu zróżnicowana. Podejścia, zjazdy, spore oblodzenie? Narty backcountry sprawią, że poradzisz sobie w każdych okolicznościach. Jak to możliwe? Przede wszystkim, są szersze od klasycznych nart śladowych. Dzięki temu nie zapadają się w głębszym śniegu. Mają też naprawdę solidną, dodatkową wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o ich uszkodzenie nawet na wyjątkowo uciążliwej trasie. Ich krawędzie są wykonane ze stali, co uniemożliwia ześlizgiwanie się na oblodzonym terenie. Do takich nart potrzebne są również inne buty. Te wykorzystywane do backcountry są znacznie solidniejsze i cieplejsze od klasycznego obuwia. Przypominają też buty turystyczne. W taki sprzęcie możesz przemieszczać się zarówno w stylu łyżwowym, klasycznym, jak i po prostu chodzić po nieubitym śniegu.

Jak dobrać narty? Zainwestuj w uniwersalny sprzęt

Jeśli więc wciąż zastanawiasz się na tym, jak dobrać narty do rekreacji górskiej na terenie naszego kraju, to zdecydowanie polecamy Ci backcountry. Ten rodzaj “biegówek” sprawdzi się bowiem w każdych warunkach. Jest to o tyle istotne, że w naszym kraju profesjonalne trasy dla biegaczy narciarskich nie są zbyt powszechne. W odpowiednio dopasowanych do swoich umiejętności nartach bc przeżyjesz niezapomnianą przygodę nawet bez dobrze przygotowanych torów do stylu klasycznego. Oczywiście, szeroki wybór takich nart czeka na Ciebie w naszym sklepie. Znajdziesz u nas zarówno tańsze modele odpowiednie dla początkujących, jak i sprzęt dedykowany bardziej zaawansowanym biegaczom.

Obsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuDotacje UE

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl