Facebook Allegro Google+
Kategorie wpisów

Czym jest uchwyt narciarski i jakie ma zalety?

Uchwyt narciarski to chyba najtańszy i najprostszy sposób na transportowanie sprzętu zimowego. Co oferuje w tym zakresie rynek? Na jaki produkt warto się zdecydować? Co trzeba wiedzieć na ten temat?

Uchwyt narciarski - co to takiego?

Uchwyt narciarski stanowi świetny sposób na przewóz sprzętu do sportów zimowych. To produkty o prostej budowie, które nie sprawiają większych problemów w montażu czy obsłudze. Ich podstawową zaletą jest atrakcyjna cena. Są one bowiem znacznie tańsze niż popularne boxy dachowe. Dlatego też mają sporo zwolenników.

Czy uchwyty narciarskie mają wady? Największym ograniczeniem wydaje się być ich mała funkcjonalność. Nadają się bowiem jedynie do transportu nart i desek snowboardowych. Tymczasem boxy mieszczą również buty narciarskie, kijki itd.

Uchwyty narciarskie i ich zastosowanie

Mocowane do relingów dachowych uchwyty narciarskie umożliwiają transport kilku par nart lub desek snowboardowych. To dobre rozwiązanie przede wszystkim na krótkie trasy. Czasem sprzęt zimowy warto jest dodatkowo zabezpieczyć za pomocą specjalnych pokrowców, aby nie zabrudził się solą czy piaskiem. Narty zawsze należy mocować tyłem do kierunku jazdy. Wówczas opory aerodynamiczne są mniejsze. Niwelowane są także ewentualne wibracje.

Jakie zalety mają uchwyty narciarskie?

Uchwyty narciarskie to popularna alternatywa dla boxów dachowych. Jakie są ich najważniejsze zalety? Przede wszystkim są to produkty wybierane wówczas, gdy zachodzi potrzeba przetransportowania większej liczby sprzętu narciarskiego. W sprzedaży dostępne są modele, które mieszą nawet 6 par nart lub 4 deski snowboardowe.

Uchwyty narciarskie nie są także zbyt skomplikowane montażu. Są to produkty stosunkowo niewielkich rozmiarów o małej wadze. Montowane są na tzw. belkach bazowych. Wystarczy odblokować zamek uchwytu, a potem wcisnąć przycisk zwalniający. Kolejną zaletą uchwytów narciarskich jest oczywiście ich atrakcyjna cena. Są one o wiele tańsze niż wspomniane już boxy dachowe. Dodatkowo mogą być wyposażone np. w specjalne zabezpieczenia antykradzieżowe.

Wiele osób zarzuca jednak uchwytom narciarskim niską funkcjonalność. Czy jest to prawda? Służą głównie do transportu nart i desek snowboardowych. Dla osób, które uprawiają sporty zimowe, jest to bardzo istotne. W wielu przypadkach nie ma sensu przewożenie innego sprzętu. Ten bez problemu mieści się bowiem w standardowym bagażniku samochodowym.

Obsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuObsługa bankuDotacje UE

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl